יום חמישי, 8 במרץ 2018

דברים שלא מספרים לכם לפני שהפכתם להורים למתבגר1.      ברגע שנולד ילד הלב שלך מוחזק מחוץ לגוף וכל צער של הילד שלך גורם ללב להימעך.
2.       ילדים זה שמחה אבל לפעמים ילדים יכולים להיות קרציות מהגהינום.
3.      אם את וכחנית ובעלך וכחן למה שהילד שלכם יצא אחר?
4.      אתם תגלו שנוסף למקצוע שלכם יש לכם עוד כמה משרות: משרת עוזר תלמיד, משרת, סנגור מול בית הספר כי כמובן שהילד שלכם לא יהיה ילד שהמורות יראו כמה הוא נפלא אלא מה שקוראים ילד מאתגר. (לא כדאי לכם, תנאים חרא ובלי משכורת).
5.      היה נכון זו לא רק סיסמה של הצופים. התקלות רודפות התקלות, כדאי שתמיד תהיה מגירה עם כרטיסי ברכה לכל התקלת יום הולדת ועכשיו גם בת מצווש לילדה לא מוכרת מהשכבה אבל כולם באים (לכן חשוב שיהיה גם מזומן).כנ"ל בגדים נקיים לאותה בת מצווש.
6.      אתם תתנדבו ותתנודבו עד דלא ידע כי כולם מתנדבים ואתם לא תעשו פדיחות.
7.      והכי גרוע תגלו שאתם חיים מחזור חיים חדש דרך הילד שלכם וצופים בו בעיניים כלות עושה את כל אותן טעויות שאתם עשיתם. לכם יש ניסיון אבל זה לא ממש מעניין אותו.
8.      גיל ההתבגרות מתחיל בגיל שנתיים ולא עומד להיגמר בקרוב.
9.      תמיד יהיו הורים עם סיפורים מסמרי שיער יותר משלכם.
01  לקטר על ילדים זו חוויה מקרבת.
11.  אתם תגלו שזה לא נהיה קל יותר להתחבר להורים אחרים אבל זה מחייב מציאות.
12.  אתם הורים טובים דייכם וראויים למדליה אבל משאית המדליות תקועה בפקק.עם זאת הילד לכם ישמח להזכיר לכם שאתם הורים מחורבנים ותמיד יהיה חיוג מהיר למי שלא מחליף את יצחק קדמן באגודה לשלום הילד. כמו גם מסתתרים במגירה שלו טפסי אימוץ.
13.  תגלו שעם השנים פחות יזיז לכם שהוא חושב שאתם הורים מחורבנים.
14.  אתם תפרנסו תעשיה שלמה של אנשים שאמורים לתקן לכם את הילד.
15.   אחת לכמה חודשים בכל זאת יהיה משהו שיגרום לו להגיד לכם שאתם הורים טובים. אולי זה יהיה הורה מחורבן יותר מכם ואולי זה יהיה רגע של הבנה אמיתית שאתם אכן הורים שווים.
16.  תגלו שאתם מתאהבים בתפקיד של להיות הורים  אוהבים אחראיים ומסורים אבל לפעמים תרצו קצת הפסקה מזה (לאכול מול הטלויזיה בסלון . אנרכיה!)
17.  תגלו שעצם זה שנולד לכם ילד דוחק אתכם אט אט מהמקום הזה כצעירים מבטיחים אל המקום של הזקנים האלה שלא מבינים כלום דקה לבית אבות.
18.  תגלו שלתינוק שלכם צומח שפם ולא תבינו מתי ואיך זה קרה.
19.  תגלו שקשה לכם לשכנע את הילד שבית ספר זה חשוב כי אתם בעצמכם לא ממש מאמינים בזה.
20.  אם קצת מזל תראו את הילד שלכם משתקף מעיניים אחרות ותראו שהוא ילד מוצלח ברמות, מגניב, שנון ולא ברור איך הוא יצא ככה

6 תגובות:

 1. הכל נכון. ובקיצור: ילדים זה גלגול בעודך בחיים.

  השבמחק
 2. גם אני חושבת שהכול נכון, במיוחד 8 ו-13 :) וגם 20 :)

  השבמחק
 3. זה ממש נכון, פרט לדבר אחד: הרבה פעמים כן מספרים לך את הדברים האלה, אבל עד שלא חווית אותם בעצמך את לא באמת מבינה אותם. או שאת חושבת שזה קורה רק לאחרים. או שאת חושבת שהם מגזימים.....נכון?

  השבמחק
  תשובות
  1. צודקת. עד שלא חווית את הדברים לא הקדשת להם מחשבה.

   מחק

אם יש לכם מה לומר, פה המקום.

התחנה הבאה בחיים

  יש שלבים בחיים שאני מרגישה כמו על רכבת הרים או במקרה הזה דווקא רכבת שמתקדמת בקצב רגיל ועוצרת בכל מיני תחנות אבל בלי שמרגישים   מגיעים לתחנ...