יום רביעי, 5 בספטמבר 2018

פנים אל השנה החדשהאתחיל בסרטון מצחיק שראיתי ב"כאן" בו דנה פרנק אומרת את דעתה על ההחלטות הגדולות והחשובות שמתקבלות לקראת השנה החדשה שלא מחזיקות מעמד יותר מדי.
ואני חושבת מה שיניתי בשנה שעברה.
אני לא יודעת אם שיניתי לגמרי אבל אני בתהליך של שינוי בהסתכלות שלי על שינויים בחיים. אני מלמדת את עצמי לקבל שינוים ואני מרגישה כאילו השנה הקודמת הייתה שנה בה התחלתי להבין את הצורך בזה. השנה יהיו לי ולמשפחתי הרבה שינוים. בית הספר של נן מסתמן כשינוי טוב. יהיו מהמורות בדרך כי זו דרכו של עולם אבל בינתיים הוא הולך בשמחה לבית הספר ומתלהב מכל החידושים בו ואפילו מחלק מהשיעורים. ואני מפתחת ביטחון בו שיהיה לו חוסן נפשי להתמודד גם עם אתגרים וקשיים.  אני מרגישה שהרבה מהאנרגיות שלי בעבר הלכו על חרדה  מפני קשיים והמציאות הוכיחה שמתמודדים.

בהתפתחות האישית שלי אני אמנם שמנמנה ועצלנית כשהייתי אבל אני מצליחה להתמיד בכתיבה שלי בבלוג ובמועדון הקריאה שאני מנהלת בהצלחה (פעם הייתי אומרת , יש שיאמרו בהצלחה אבל אני פחות מצטנעת בהשוואה לעבר ומתחילה להגיד על עצמי שאני טובה כשאני טובה). ואני גם טובה בעבודה שלי עם אנשים  שיודעים לפרגן ולהגיד מילה טובה. הייתה לי לקוחה שבאה בגישה שעוררה בי התנגדות פנימית חזקה כי היא באה במצב רגשי תזזיתי של מתח וחוסר סבלנות לתהליך והצלחתי לנשום עמוק ולפרק את הצרכים שלה ולהגדיר אותם מחדש יחד איתה ועברנו תהליך חשיבתי מעניין ובסוף היא יצאה ממש מרוצה ועם חיוך ואני הרגשתי שהצלחתי לפצח אתגר. לא כל מי שמגיע אלי קל לי וזה היה יום אחרי חזרה מחופשה והיא הייתה הראשונה לאותו יום. קיבלתי הרבה אנשים יחסית וישבתי אתם הרבה זמן ושמחתי כי זה הזכיר לי את היכולות שלי.
 הייתה תקופה שהרגשתי תסכול בעבודה ותחושה שאני עומדת במקום והגעתי למיצוי אבל אז יש מצבים שמוכיחים לי שזה לא כך. לא פשוט לי להחליט להישאר כי השכר והתנאים החומריים לא תואמים את התפקיד אבל המציאות הוכיחה שלפעמים כדאי  לחכות. גם את התפקיד הזה קיבלתי אחרי שנשארתי בסביבה הרבה בתפקיד זוטר בהרבה ובחצי משרה וזה היה שילוב של מזל , מציאות מסוימת בחיים (ילדון קטן שהיה צריך אותי) והתפקיד היה התקדמות. מאד רציתי אותו אבל גם חששתי בגלל התקופות התובעניות והמיומנויות שהוא דורש וגיליתי בהדרגה שיש לי את המיומנויות האלה וגם שכללתי אותן לדרגת אמנות. ריכוז ופיצול קשב, עבודה יעילה מול אנשים בלי לוותר על נחמדות ושירותיות, הקשבה לאנשים, הקפדה על העברת המסר המדויק וגם לשים גבולות ולאזן בין הצרכים שלי לצרכים שלהם. גיליתי שאני יכולה להסביר בנחמדות שאני צריכה חמש דקות הפסקה בין אנשים או ללכת לשירותים והם יודעים שאחזור ואתן להם את המענה שהם צריכים.

עוד למדתי על עצמי שאני יכולה גם להרים פרויקטים גדולים בוועד הבית. עשיתי פרויקט איטום גג שלא נעשה מעולם קודם לכן בבניין והשגתי שיתוף פעולה מלא. כמו כן איחדתי כוחות עם ועדים אחרים להדביר קן צרעות שהתמקם בין הבניינים בשטח שנחשב פרטי ולכן בעיה שלנו וכתוצאה מכך יש לי טלפונים של ועדי הבניינים השכנים.

במועדון הקריאה גיליתי שלפעמים צריך להלך בין הטיפות ולהיות דיפלומטית. אני משקיעה הרבה בשמירה על אווירה נעימה ולומדת מביקורת בונה שלפעמים אני מקבלת לבנות דיונים מאורגנים יותר ולקרוא את הקבוצה לסדר כשצריך. אולי פעם אלך לכיוון הנחיית קבוצות.

והכי חשוב אני לומדת לראות בילד שלנו  את הטוב. במשך שנים השקעתי הרבה אנרגיה בקשיים שלו וככל שהזמן עובר אני מגלה כמה הילד שלנו מוצלח בעצם וכמה בגרות ורצון טוב הוא מגלה בסיטואציות מסוימות. הוא משתף יותר ומתייעץ וזה מדהים בעיני בפרט בגיל הזה. הוא גם מגלה יותר אחריות בתחומים שונים ואני מתחילה לשחרר וזה נפלא.

שינוים לא קורים בשנה אחת וראש השנה הוא תאריך שרירותי להחליט על שינוים (בשנה שעברה ויתרתי על זה כי הייתי עסוקה באיטום גגות וסילוק קן צרעות וקניית מתנות לחג, מה שפעם היה קטע מלחיץ הפך למשהו די מהנה).

אני ניגשת לשנה הזאת בעיקר סקרנית ותוהה מה היא תכין לנו. מקווה שהרבה דברים טובים.
שנה טובה ומאושרת.
במקרה ראיתי את החלון הזה באחד המשרדים שלנו. תמיד ראיתי אותו מלמטה והמראה הקסים אותי. ככה הוא נראה עכשיו. בקרוב הוא יאדים ובחורף הירוק ייעלם. יושבי המשרד רגילים אליו ולא מתרגשים מזה אבל בעיני הוא פלא.


12 תגובות:

 1. זה באמת חלון יפהפה.
  ראש השנה זה באמת רק תאריך שרירותי, ובכל זאת רב הפיתוי לסכם ולהחליט בדיוק בו.
  שנה טובה!

  השבמחק
  תשובות
  1. כנראה צריך נקודות ציון כאלה כדי לחשוב מחדש על דברים. שנה נפלאה עדה היקרה.

   מחק
 2. סיכום נהדר של מה שמסתמנת כשנה מוצלחת למדי. במיוחד אני אוהבת לעקוב אחר הדרך שלך באמהות, והיחס שלך לעבודה. שניהם מלמדים המון.

  השבמחק
  תשובות
  1. זו אכן דרך וזה משמח לראות שדברים משתנים ושאני כבר לא באותם לופים בהם הייתי בעבר. תודה על התגובה שלך :) מקווה שגם שנה הבאה יהיה סיכום של שנה טובה.
   ולגבי השבאבניקים פדיחות. זו הסדרה האהובה עלי ועל נן.

   מחק
 3. ואגב, הלינק לא מוביל לסרטון של דנה פרנק אלא לפרק הראשון של 'שבאבניקים'.

  השבמחק
 4. איזה פוסט מענג! אהבתי את כל המחשבות והתובנות וההרגשות שפרסת כאן, אבל במיוחד דיבר אלי המשפט "גיליתי שאני יכולה להסביר בנחמדות שאני צריכה חמש דקות הפסקה בין אנשים או ללכת לשירותים והם יודעים שאחזור ואתן להם את המענה שהם צריכים". גם ההתפתחות של נן ושל מערכת היחסים ביניכם גם לי להתמוגג, אבל המשפט הזה - בו למדת לומר באופן ישיר אבל בנועם שאת זקוקה לחמש דקות לעצמך - מבחינתי זו גולת הכותרת של הטרנספורמציה שעברת בשנה האחרונה.......

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה אמפי היקרה. אני אוהבת איך שאת שמה לב לדברים. שנה נהדרת לך.

   מחק
 5. צילום החלון הירוק הזה תפס אותי בדף של הבלוגר ... וכך הגעתי. אהבתי את ההתבוננות העצמית, ואת הלמידה, ומאחלת באמת שנה טובה.

  השבמחק

אם יש לכם מה לומר, פה המקום.

התחנה הבאה בחיים

  יש שלבים בחיים שאני מרגישה כמו על רכבת הרים או במקרה הזה דווקא רכבת שמתקדמת בקצב רגיל ועוצרת בכל מיני תחנות אבל בלי שמרגישים   מגיעים לתחנ...